Kamenný bazén

Úvod / Jezírka koupací / Kamenný bazén

Jezírka koupací, kamenný bazén

Kamenný bazén

Určitou možností kompromisu při extrémně vysokých nárocích na čistotu vody, jsou přírodně zpracované bazény s využitím kamene jako stavebního a zároveň okrasného materiálu.

S tímto trendem výstavby bazénů se lze setkat v okolních zemích. V případě že nejsem ochoten připustit přítomnost jakéhokoli života ve vodě, ale také nejsem zastáncem modrých obdélníkových bazénů, lze vytvořit kamenné jezírko, které je ovšem jako bazén čištěno. To znamená že máme na zahradě pěknou esteticky přijatelnou nádrž dekorovanou kamenem, jejíž čistotu poctivě a pravidelně udržujeme běžnou bazénovou chemií v součinnosti s provozem pískových filtrů.

kamenný bazén

Fotografie: Kamenný bazén

Toto je základní model filtrace bazénů, je poměrně jednoduchý na údržbu a zachovává vodu ve sterilní čistotě. V těchto nádržích se nám také nabízí využití širokého spektra jezírkových fólií, které jsou vyráběny ve více barevných provedeních (od šedavé, zelinkavé, antracitové až po černou).

Při takovém řešení vodního prvku se musíme zříci bahenních rostlin. Při troše zručnosti lze ovšem břehové partie nahradit sortimentem „suchozemských“ trvalek vysazených v okolí nádrže v kombinaci například se solitérními kameny.

 

Navštivte náš internetový obchod

Navštivte náš internetový obchod epets.cz, PROFI-AQUARIUM Roman Papík. Nosným programem jsou potřeby pro akvarijní a jezírkové ryby ve velkospotřebitelských baleních. Najdete u nás také široký sortiment jezírkového vybavení.

Jezírkové centrum

Jezírkové centrum se nachází v obci Čeperka u dálnice Hradec Králové-Pardubice. Výstava KOI kaprů a jeseterů ve venkovním jezírku. Více

HAPex, exotické dřeviny Akvárium Kroupa OASE Living Water Sekce biobazénů, koupacích a okrasných jezírek Studio zahrady