O nás

Úvod / O nás

Firma PROFI-AQUARIUM byla založena roku 1990. Hlavní činností byl vývoz v Čechách vyprodukovaných akvarijních ryb do západní Evropy. S postupem času se obchodní činnost rozšířila o dovozy obvyklých i netradičních druhů z Jižní Ameriky, Asie a Afriky. Těmito rybičkami zásobujeme obchodníky po celé Evropě. Do sortimentu byly postupně zařazeny i studenovodní (jezírkové) ryby.

Nové trendy v budování zahrad jako odpočinkových zón motivovaly k aktivitě v oblasti tvorby vodních ploch. Po skromných začátcích se tato činnost postupně rozvíjela. Od roku 1997 se dá hovořit o profesionální působnosti v tomto oboru za účelem podnikání. S příchodem koupacích jezírek a koupacích biotopů se činnost od roku 2002 stává čistě odbornou a specializovanou. Firma se rozvíjí i po odborné stránce, nadále propracovává zejména systém biologické filtrace, které je velkým zastáncem a v roce 2008 se stává členem Sekce biobazénů, okrasných a koupacích jezírek při Svazu zakládání a údržby zeleně. V současné době má firma 18 stálých zaměstnanců a sezónní pracovníky.

Poslední aktivitou v roce 2010 je otevření „Jezírkového centra“ v obci Čeperka, které má vyhovět stále se zvyšujícím nárokům zákazníků na služby v tomto oboru. Centrum by mělo poskytnout na jedné ploše zájemcům vše, co je ke zhotovení rybníčků, jezírek, koupacích biotopů i koupacích bazénů potřebné. Součástí expozic jsou praktické ukázky a stálá výstava okrasných ryb, hlavně japonských KOI kaprů. Prodejní nabídka zahrnuje kompletní sortiment pro výstavbu jezírek od fólií, čerpadel, kamenů až po rostliny, ryby a další. Samozřejmostí bude proškolený personál, který dokáže podat léty získané zkušenosti.

Těšíme se na spolupráci
Tým PROFI-AQUARIUM

 

Navštivte náš internetový obchod

Navštivte náš internetový obchod epets.cz, PROFI-AQUARIUM Roman Papík. Nosným programem jsou potřeby pro akvarijní a jezírkové ryby ve velkospotřebitelských baleních. Najdete u nás také široký sortiment jezírkového vybavení.

Jezírkové centrum

Jezírkové centrum se nachází v obci Čeperka u dálnice Hradec Králové-Pardubice. Výstava KOI kaprů a jeseterů ve venkovním jezírku. Více

HAPex, exotické dřeviny Akvárium Kroupa OASE Living Water Sekce biobazénů, koupacích a okrasných jezírek Studio zahrady